Gelir testinde son gün ne zaman başvuru bitiş tarihi

Gelir Testinde son gün ne zaman süre ne zaman bitiyor.  Bir çok kişi süre uzatılacakmı süre uzayacakmı sorularını soruyor   31.01.2012 de mi bitiyor. Kafalar karıştı Aile ve Sosyal Yardım Bakanı 24.01.2012 tarihinde gerekirse süreyi uzatacaklarını vatandaşların endişe etmemesini belirtti .Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Ocak ayı primleri şubat sonuna kadar yatacağından sürenin şubat sonuna kadar uzadığını belirtti. Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Aziz Yıldırım gelir testi yapmayan ve gss ye tabi olmayanlara tebligat çekilecek tebligatı aldıktan sonra 1 ay içinde başvuracaklar bu süreden sonra 1 ay daha uzama var diyor. Beyanlardan şubat sonuna kadar süre olduğu anlaşılıyor.

Bu arada konu netleşmeye başladı SGK gelir testi için yazı göndermeye başladı. Bu yazının alındığı tarihten itibaren 30 gün süre olduğu anlaşılmıştır.

1 thought on “Gelir testinde son gün ne zaman başvuru bitiş tarihi

  1. ben gelir testi yaptirmadim ve bana borc gelmiş ,benim itiraz etme sansim varmi ben bu parayi odeyemem ben su an calismiyorum ,esimdende ayrildim 2011, de, ben yeni ogrendim boyle gelir tessi yapilmazsa her ay para odenecegini ve sok oldum ,bana 1200 tl borc cikarmislar odeme gucum yok annemin maasiyla geciniyoruz babami da kaybettik emekli maasini aliyor annem babamdan.boyle durumu gecen hafta sgk ye gittim oyle ogrendim,lutfen bana cevap yazarsaniz cok ama cok memnun olurum,simdiden tesekurler…
    itirazınızı sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına yapacaksınız. genelde kaymakamlıklarda olurlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir