ssk lı döküm sayfası tekrar sgk web sayfasında

ssk lılar  döküm sayfaları sgk.gov.tr de şifresi olmayanlar   veya  ssk numarası ile sorgulama kaldırılmıştır.  E-devlet şifresi ile buradan alınız

Açıklama 2018

Döküm aldığınızda ssk ya ödenen primler ssk ya bildirilen gün sayısı ve işe giriş çıkış bilgileri yer almaktadır. Özellikle bir konuya dikkatinizi çekerim iyi inceleme yapın bazen sizin günleriniz ve prim ödemeleriniz başkasının üzerine başkalarının prim ödemesi ve gün sayısı da sizin üzerinize kaydedilmektedir. Burada iki şekilde kaybınız olur. eksik günden geç emekli olursunuz yada başkasının günleri sizin üzerinize kaydedilirse emeklilik için başvurduğunuzda siz emekli olamzsınız cevabı gelebilir.emeklilik tarih planlamalarınız şaşabilir.

Yeni işe başlayanların günü ssk gün dökümünde görülmez çünkü aylık prim hizmet belgesi çalıştığınız ayı takip eden ay sonuna doğru verilmektedir. Dolayısı ile çalışma gün sayılarınız ve primleriniz.ssk hizmet dökümüne  bir ay gecikmeli kaydedilmektedir.

Ayrıca tabloda kazançlarınız yer almaktadır.Burada brüt kazancınız bildirilmektedir.İşverenin doğru bildirimde bulunup bulunmadığını kontrol etmeniz gerkmektedir. İşe giriş çıkış tarihleri ile bildirilen gün sayılarına dikkatlice bakın zira dava açma süresi 5 yıldır.