sigortam ödeniyor mu yatıyor mu ?

sgk sigortam ödeniyor mu sigortam yapılmış mı sigortam başladı mı ssk başladı mı öğrenmek istiyorum nasıl öğrenirim  derseniz TC no ve kimlik bilgileri ile şifresiz  görüntüleme kaldırılmıştır.

Yeni işe girenler sigortanızın kontrolünü yapamazsınız.Çünkü ödeme ve bildirim çalıştığınız ayı takip eden ayın 23. ünde veriliyor ve yapılıyor.Örneğin 01.04.2019 da işe giren bir kişinin bildirimleri 23.05.2019 e kadar yapılma süresi var işveren son gün 23.05.2019 da bildirimde bulunmuş  olabilir. Dolayısı ile ayın 24. ü ve sonrası yapacağınız sorgulama bir önceki ayı gösterir.

e-devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi ile tüm sgk ssk primlerinizi görebilirsiniz sigortanızın yatıp yatmadığı sorgulamasını yapabilirsiniz. Buradada yukardaki şeklide bir önceki ayı 23 üne kadar göremeyebilirsinz. Fakat tüm yatan sigortanıza buradan ulaşabilirsiniz. e-devlet şifresi ile sorgulamayı buradan e devlet şifresi ile sigorta sorgulama ile yapabilirsiniz.

Bir işe başladığınızda işveren istisnalar hariç işe başlamadan önce sizin işe giriş bildirgenizi vermek zorundadır.Sigorta primlerinizide çalıştığınız ayı takip eden ayda aylık prim hizmet belgesi ile yatırmak zorundadır.