Bağkur Borç Sorgulama bağkur prim borcu sorgulama

Bağkur borcu sorgulama ödeme durumu kredi kartı ile nasıl bağkur prim borcu ödenir  anlatacağım. Öncelikle Torba Yasa ile gelen bağkur prim afları için borcunuzu takip etmelisiniz .Yapılandırmanız yanmaması için ödemelerinizi bilmeniz gerekir. Yapılandırma ile bağkur durumunuzu nasıl takip edeceksiniz. Hemen bir bilgi verelim . Bağkurlular 5510 sayılı Kanunun 4 – b maddesinde tanımlandığı için bağkur  yerine sık sık 4 b ile karşıya geleceksiniz.

Bağkur yapılandırma  sorgulamak ve ödemelerimi görmek istiyorum diyorsanız  başlıklar halinde açıklamaları okuyunuz.  Kredi kartı ile ödeme sayfası bilgileri aşağıdadır.

Bağkur borç öğrenme sayfası ve sitesi

E-devlet şifresi ile

Bağkura olan borcunuzu SGK sitesi üzerinden öğrenemezsiniz . Şifresiz TC ile henüz sorgulama yapılamıyor.e-devlet kapısı üzerinden  öğrenebilirsiniz. Ekrana ulaşmak  ve  şu anki durumunuzu  görmek için tıklayınız

Ödemeleri ve  bağkur yapılandırma  ödeme dökümlerini  görme

Bağkura yaptığınız ödemeleri ve ödeme dökümlerini ve 6111 sayılı Kanun ile yapılandırılan borçtan ne kadarını ödediğinizi  görmek için buraya gidiniz .  Bağkur affını da bu sayfalardan sorgulayabilirsiniz.

E-devlet kapısından bağkur borç sorgulamasını nasıl yapacaksınız.

Öncelikle yukarıda verdiğim iki sayfaya gidin henüz kimliğinizi doğrulamadınız yazısı altında kimliğimi şimdi doğrulamaya basın sonraki aşamada e devlet şifresine tıklayın son olarak şifre ve tc kimlik no ile giriş yapın  seçtiğiniz sorgulama otomatik ekrana gelecektir.

Kredi kartı ile borç ödeme servisi

Bankalar ile  sgk  ‘nın ortak çalışması sonucu bağkur borcunun kredi kartı ile ödenmesini sağlayan yeni bir sayfa hazırlanmıştır. Sayfa da borcunuzu şifresiz görebilirsiniz.   Bu sayfaya ulaşmak için https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf sayfasına gidiniz. İsterseniz bankanıza internet  üzerinden bağlanıp ödemeler sgk üzerinden işlem yapıp ödemekerinizi yapabilirsiniz.

Bağkur askerlik

Emekliler için bağkur sosyal güvenlik destek primi ödemesi

6111 sayılı Torba Kanuna göre yapılandırma

Ek 19.maddesine göre bağkur prim tahsilatı yapılandırma

17.maddeye göre bağkur prim tahsilatı yapılandırması

Bağkur hizmet ihyası toptan ödeme

Durumunuza uygun şıkkı işaretleyin Daha sonra Bağkur sicil numaranız istenecektir.Sicil numaranızıda yazdığınızda bağkur borçlarınız gelecektir. Ödeme miktarlarını yazarak kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Unutmayın Kredi kartı ile yapılan bu ödemelerde banka tarafından %1 komisyon alınacaktır.