Ağır bedensel engelli çocuğu olan anneler hatıranacak mı ?

Bugünlerde bayanların  emekliliği için  doğum borçlanmasında iyileştirme çalışmaları yapılıyor. Bazı şartlar kalkacak. Çocuk olmadan önce sigortalılık şartı ile iki çocuk sınırının  kaldırılması gibi. Engelli çocuğu olan annelere de erken emeklilik ile ilgili kolaylıklar gelmişti. Tabiki Kanun çıktıktan sonra süreç işlemeya başladı . Yani uzun süredir engelli çocuğu olana herhangi bir kolaylık sağlanmadı. Yapılan çalışmalarda bu durumda hatırlanmalı
Bana gelen bir maili aynen yayınlıyorum
Ağır bedensel engelli çocuğu olan anneler hatıranacak mı ?
1992 kamuda işe girişim. Geçen yıl emekli olmalıydım
– daha onbir yılım var -maduriyetimin boyutu ortaya çıktı mı ?
Güya bizlere beş yıl indirim yapıldı, herkes öyle zannediyor. Çocuğu büyümüş bizim gibi yaşlanmış annelere bu kanun çok etkisiz. Lütfen bu kanunu araştırın. Hiç değilse yeni düzenlemede sağlıklı çocukları olan annelere indirim yapılacak deniyor, bizi de eklesinler. .
Devletimiz çocuk sayısına orantılı emeklilik yaşında indirime gidilmesiyle ilgili çalışma yapıldığı söyleniyor. Onbeş yıldır büyütemediğim bir çocuğum var. Sayı bir ama , emek bin . Bizi de görün, duyun sesimizi.
 
Benim durumumda bedensel engelli çocuğu büyümüş olan yasa maduru annelere , çalışma primini doldurmuş ise yaşı bekletmeden kademeli emeklilik yasasından bir defaya mahsus muaf tutup emeklilik hakkını iade etsinler.
Düşünün ki :
Onbeş -yirmi yaşında ağır bedensel engelli bir çocuk. Ortalama 25- 50 kg arası ağırlıktalar. Bakıcılar artık uzun süre çalışmıyor bizle , kaçıyorlar. Büyüklerimiz ise biz  kırk yaşını geçtik, onlar ailelelerimiz  60 yaş üstü bel ve boyun fıtıklarıyla uğraştıklarından isteselerde torunlarına bakamıyorlar.
Ne yapalım biz , çalışabilme lüksüne eren anne sayısı az ama bizde varız.
Acınmak istemiyoruz, sadakada istemiyoruz.
Yıllardır hakkımızla çalışıp, zorluklara göğüs gerdik ve emeklilik yılımızı doldurduk.
Çözüme katkınız olur belki merhem sürersiniz yaramıza.
teşekkür ederim katkı sağlayacak olan herkese