sigorta sorgulama

T C numarası kimlik bilgileri ile şifre olmadan TC kimlik numarasi ile şifresiz sigorta sorgulama ekranı kaldırılmıştır.
E–devlet şifresi ile tüm yıllar bilgilerinize  https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu sayfalarından ulaşabilirsiniz.
Sigortanız bulunduğunuz ay dan önceki aylar gösterilecektir. Bunun nedeni çalıştığınız aya ait bildirimler sonraki ayın 23 üne kadar verilir. Örneğin ayın 15 inde sigorta günlerinize bakıyorsanız bir önceki ay bile işveren bildirimi yapmadıysa görülmeyebilir.
GSS çıktıktan sonra sigortasız çalışanların dikkat etmesi gereken önemli bir konu var. Bu kişilere borç çıkma ihtimali çok yüksek . Bu nedenle kayıt dışı çalışmayınız ve çalıştırmayınız.  Belirttiğim sayfalardan kontrolünüzü yapınız.
Sigorta öğren ssk öğren 2019 .

90 thoughts on “sigorta sorgulama

 1. Sosyal sigorta sorgulama

  CVP. E-devlet üzerinden sigortanızı öğrenebilirsiniz.

 2. Ben tir şoförüyüm ikinci ayda başladım ama benim sigortam beşinci ayda altıncı ayda başlamış ve ben iki çocuk babasıyım benim çocuk paramı da vermiyorlar öyle birşey bilmiyorum diyorlar bunun için bana bilgi verirmisiniz. Ben ne yapmalıyım bana yardımcı olurmusunuz çünkü bu Türkiye de en zor iş ve kefeni giyip gidiyoruz bu yollara bir ekmek için bana yardımcı olursanız çok sevinirim ve ben bu çalıştığım yere sigortamı ve tazminatımı alabilir miyim ve yatmayan sigortamı ve çocuk paralarımı alabilir miyim sizlerden yardım istiyorum.

  Cevap: Mutlaka şikayet etmelisiniz.Çocuk paraları olarak düşündüğünüz agi leri de alırsınız. Sigortasız çalıştığınız süreler sigortalanır. Sadece araç ile gelip giderken herhangi bir yere kayıt yapıldıysa yada trafikten ceza yediyseniz bunu delil gösterin.

 3. sigortamı öğrenmek istiyorum yapılmışmı acaba .
  Sorgulamayı yukarıdaki linklerden yapın . Fakat bir çok kere söylediğim gibi işe girenin hemen sigortası belli olmuyor. Çünkü aylık prim hizmet blgesi çalışıldığı ayı takip eden ayın 23 üne kadar veriliyor. Dolayısı ile işe girdiğiniz aydan sonraki ayın 23 üne kadar beklemeniz gerekir. örneğin mayıs 2014 de işe girmiş iseniz haziran 23 ünden sonra günleriniz sisteme giriliyor.

 4. sigortayı nasıl öğrencem yardımcı olurmusunuz bay ve bayanlar bilgi bekliyorum

 5. sigortamızın olup olmadığına hangi siteden öğreniyoruz her siteyi denedim olmuyor.
  Sefa bey yazdığım verdiğim linke greceksiniz (esgm) bu sitede bilgiler girildikten sonra 4 a ya bakacaksınız. Günlerinizi aşağıya doğru görebilirsiniz. Burada sorun şu hemen sigortalı olan görülmüyor. şöyle işe girdiğinizde sigortanız yapıldıktan sonra o ayki çalışmalarınız gelecek ayın 23 üne kadar bildiriliyor. Kısaca işe girdiğiniz aydan sonra 23 gün daha bekleyeceksiniz. Dolayısı ile sisteme bildirimler yansıdığından günlük değil gecikmeli veriyi görebilirsiniz. Daha basit örnek bu ayki sigortanızı gelecek ayın 23 ünden sonra görürsünüz.

 6. Hizmet günlerim hakkında bilgi almak istiyorum.Sorgulama yapmak için ne yapmam lazım

 7. Sigorta hizmet dökümünü aldığmda boşluklarım görünüyor. Bu günleri borçlanabilirmiyim.
  Borçlanma şekilleri Kanunla belirlenmiştir. Ara boşluklar borçlanılamaz

 8. Şifresiz bu işlem oldukca yerinde olmuş. Bilgilerime kolayca ulaştım

 9. Cilt no yu istemenn anlamı nedir anlayamadım.
  TC no nuzu ele geçirenler bilgilerinize ulaşamasın diye cilt no istenmektedir.

 10. Günlerim fazla fakat ödemeler asgari ücretten . Emekli maaşım düşermi.

 11. Ben sigorta girişimı nasıl öğreneceğim ? söyleyen bırı varmı.

 12. Patronumun ödeme yapıp yapmadığını online görebilir miyim ?
  Cevap : Gecikmeli görebilirsiniz. Şöyle ki patronunuz içinde bulunduğunuz ayın sigortasını bir sonraki ayın 23 üne kadar SGK ya aylık prim hizmet bildirgesi ile bildirir.Yani bu ayın sigortası gelecek ayın en geç 23 ünden sonra görülür. Bu ay e devletten hizmet cetvelinize baktığınızda geçen ayınkini görürsünüz. Hatta ayın 23 üne kadar bazen 2 ay öncesini görebilirsiniz.

 13. ben bir işyerinde çalışıyorum ama sıgortam ödeniyormu bılmıyorum.

 14. bütün istenilenleri yazdıgım halde acılmıyor acılmama sebebı nedır ?
  Bazen kullanılan tarayıcılar dan sorun kaynaklanıyor. mozilla explorer chrome tarayıcılardan hangisini kullanırsanız sigorta sorgulamak için diğer tarayıcıya geçiç yapınız.

 15. ben tokat sgk kurumunda stajer öğrenciyim sgk sicil numaram var. Bir sonraki dönemlerde bu numarayı kullanabilir miyim?
  kullanabilirsin .fakat bu çalışmaların başlangıç sayılmaz

 16. sigorta başlangıcını nasıl öğrenebilirim.
  verilen linklerdeneki formu doldurup gelen satfada 4 a tescile tıklayarak öğrenebilirsin

 17. sigortam yarım yatacak 15 gün üstünden bi sıkıntı olurmu, sağlık hizmetlerini etkiler mi

 18. sigortamın nezaman yattığını ve kaç gün oldugunu öğrenmek istiyorum

 19. 1988 ilk sigortam oldu ondan sonra baska isyerınde iki tane daha sigorta kartı cıkardılar bunları nasıl yapmalıyım gun sayısını nasıl ogrenebılırım bu konuda yardımcı olursanız saygıyla karsılarım.
  Dilekçe veriniz tek numarada hizmetleriniz birleştirilecektir.

 20. şuan sigortam yatıyor mu bunu nasıl öğrenebilirim işten ayrıldım ama çıkışım yapılmamış bunu benim görme imkanım varmı

 21. sigorta numaramı ve primi öğrenmek istiyorum teşekkürler şimdien
  yazıda bulunan linkde esgm sayfasına gideceksiniz .Bu sayfadan istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz

 22. 1992 ocak ayından sigorta girişim var. ama numaramı bulamıyorum lutfen yardım edermisiniz.

 23. primlerim üç sene önce yatırılmıştı şimdi nasıl öğrenebilirim ne kadar olduğunu

 24. 2012 28 şubat ayında sıgortam başlanmış gorunuyor .. şu an nisan 23 undeyız ..hala mart ayım gorunmuyor..e devlet ile bakıyorum ..4A ..neden mart ayı gorunmuyor ..iş yerınden mı kaynaklı acaba, yoksa hemen gorunmuyor mu .
  aylık prim hizmet belgesi ertesi ayın 23 üne kadar verildiğinden gecikmeli görürsünüz.

 25. sigortamı kontrol edeceğim.
  Yazıdaki linkde bulunan ekrandan kontrol edebilirsiniz.

 26. ssk ya başvurduk daha sigortamız olmadı ne zaman belli olur.
  işe girer girmez sigorta başlar.ödeme 1 ay sonra yapıldığından sorgulamada girdiğiniz ayı takip eden ay sonunda görülür.

 27. ssk da ben şifremi bilmiyorum bunu nasıl bulabilirim? gösterebilirmisiniz? bir şekilde yardımcı olursanız teşekkür ediyorum.
  Şifreye gerek yok Tc kimlik no ve Tc bilgileri ile formu doldurup bilgilerinize ulaşabilirsiniz

 28. sigortamın yatıp yatmadıgını nasıl ogrenebilirim 10 gün flan olması lasım baslayalı

 29. 1986 da sigorta başlangıç var onun numarasını öğrenmek istiyorum.
  eğer yazıdaki linkden öğrenemezseniz ilgili sgk müdürlüğüne dilekçe ile başvurunuz.Dosyanızdan çıkarmaları gerekiyor.Sisteme girilmemiş demektir.

 30. 150 gün sigortam cıkmakta emekli olma durumum olabilirmi ?
  eski girişli iseniz 3600 gün sigortanızı tamamlamanız gerekmektedir.

 31. şifrenının olmaması guzel istedıgın zaman takıp edebiliyorsun yetkılı kısılere tşk ederim

 32. ben 4 ay sigortalı bi işte çalıştım ocak ayında ayrıldım sigortadan nezamana kadar yararlanabilirim nasıl öğreniliyo bu durum…

 33. slm bağkurluyum prim gün sayımı ve ne zaman emekli olabilirim öğrenmnek istiyorum nasıl olacak

 34. çok süper site ilk defa istediğim bir şeyi uğraşmadan yaptım. Teşekkür ler admine

 35. ben emekli bi insanım 18 yaş üstü bi kızım var benim sağlık sigortamdandn yaralana bilir mi bu konuda bilgi alabilir miyim?

  kızınız evli olmadığı sürece yararlanabilir

 36. E devlet şifremi postaneden altım 1 lira verip gaziosmanpaşadan eyüpte var oraya yakın olanlar sölim her postane vermiyor..

 37. ben baktım öğrendim sorun yok siz nasıl bakamadınız anlamadım

 38. illa e-devlet şifresi şartmı vatandaş tc kimlik numarasıyla sorgulama yapamıyacak mı niye bu kadar zorlaştırıyosunuz ki

 39. sigorta sorgulama için teşekkürler 6 aylık ssk sorgulamada sorunmu var acaba

 40. sgk henüz böyle bir uygulama getirmedi. Kısaca giriş çıkışı gösteren sistemi kurmadı. Örneğin işe girmeden önse işe giriş bildirgesi veriliyor . Bu girişin yapılıp yapılmadığını henüz vatandaş göremiyor. sigortası ödenmeye başladığında 1 ay gecikmeli öğrenebiliyor.

 41. yıldırım özdemirde çalışıyorum askere gidicem izine ayrıldım sigorta giriş çıkışı yapılcak ama yapıldımı yapılmadımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir