sorgulama sgk ssk bağkur sigorta Çalışma Dünyası

sorgulama sgk ssk bağkur sigorta


işçinin yıllık izni bölünebilrmi

İşçinin yıllık izni bölünebilir mi. İşveren bölerse yaptırımı ve cezası nedir nereye başvurmak lazım ne yapmak lazım ? İş kanununun 56. maddesine göre yıllık izin bölünemez. Eğer bölünmek istenirse iki tarafın rızasının olması gerekir. 10 gün kullanılması gerekir diğer günlerde 10 günden az olmamak şartıyla en fazla 3 e bölünebilir. .İşveren işçinin rızası olmadan bölmeye  kalkarsa her işçi için  103. maddedeki cezalar uygulanır.

ilgili 56. maddeye buradan bakınız

 


Share opinions

*

*


You may use these HTML tags and attributes to empatize your opinion:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>