2019 sorgulama sgk ssk bağkur sigorta prim emeklilik

sorgulama

emekli sandığı hizmet dökümü memur hizmet dökümü

Emekli sandığı hizmet dökümü daha önce memurlar alamıyordu.Artık bundan sonra memurlar emekli sandığına tabi olanlar 01.10.2008 den önce ve sonra memuriyete giren 657 tabi olanlar internet üzerinden Tc kimlik numaraları kimlik bilgileri ve şifresiz hizmet dökümünü alabilecekler .memuriyette geçen günlerini sorgulayabilecekler. Bunun için resmi gazetede tebliğ yayınlandı. (14 nisan 2012 tarih ve 28264 sayılı resmi gazetede yayınlanan 5510 Sayılı Kanunun 4 Üncü Maddesinin Birinci Fıkrasının (C) Bendi Kapsamında Sigortalı Sayılanların Hizmet Bilgilerinin Elektronik Ortama Aktarılması Hakkında Tebliğ ) Hizmetler sisteme girilecek .Sistemin ismi Hizmet takip programı kısa ismi Hitap dır.Öncelikle kendi kurumlarının intranet ortamında hizmetler öğrenilebilecek . E devlet veya sgk e-hizmetlere aktarım olursa  bununla ilgili linkler hizmetlerin internet ortamına aktarıldığı zaman burada yayınlanacak.

Mevcut durum nedir.

emekli sandığı veya memur hizmet dökümü şu an sgk veya e devlet üzerinden alınamamaktadır. e-devlet şifresi ile sorgulama yapamazsınız sgk sitesi üzerinden de döküm alınamamaktadır. Memur hizmet dökümünüzü kurumunuza bireysel başvurarak balmak zorundasınız .

Yorumunuz

3 comments on “emekli sandığı hizmet dökümü memur hizmet dökümü

Mustafa

Ne kadar sacma memuriyet hizmetlerimi goremiyeceksem niye var bu site .
şu an ancak kurumunuz verebilir .SGK çalışması devam ediyor. Henüz sistem halka açılmadı.

ahmet

1988 yılında 23 ay vekil öğretmenlik yapmıştım. bu sürenin 4c ile ilgili hizmet dökümünü almak istedim. Kuruma başvurup arşivden icmal bordroları ve diğer evrakları çıkarıp ankara SGK ya (Genel mÜdürlüğe yolladım. edevlet linkinden evrak kaydından dilekçe ve başvuru kaydımı gördüm lakin hizmet dökümü ve dataylar yok.Hizmet dökümü (4c) kaydedilmişmidir.Hitap linki kurumlara yönelik galiba buradan ilerde görme şansımız varmı.

mehmet Tuncal

memurlara 30 yıl hizmet üstündeki kalan hizmetlerden kesilen emekli keseneğini ya kesmesinler yada işçiler gibi emekli olundugunda versinler .maaş ve ikramiye hesaplanırken memurdan kaç yıl hizmet yapmış ve emekli kesenegi kaç yıl kesildiyse bu kesindi yapılan yıl üzerinden maaş ve ikramiye hesaplansın. 30 yıl üzerindeki kesintiler boşa gidiyor burada haksızlık oluyor. Sendikalar aydatı alıyor hiç bir memur hakkını savunmuyor. Örnegin ben 42 yıllıgın benim 12 sene kesilen emekli kesenegim ya iade edilsin yada emekli olduğumda maaşve ikramiyede buna göre hesaplansın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler