emekli maaşı sorgulama 2019

Emekli maaşı sorgulama 2019 yapacağınız sayfa aşağıdadır. Görüntülenen içerik de hangi kurumdan maaş alırsanız alın işlem yapabilirsiniz. Bu sayfada sizden kimlik bilgileri istenecektir. Sayfaya sgk.gov.tr den ulaşılmaktadır. Şifre kullanmadan Tc no ve kimlik bilgileri yeterli olacaktır. SGK tarafından getirilen yeniliktir.Sayfa açıldığında sol sütuna bakınız.Burada Kurumunuzu seçin .Bilgiler hesaba yatırılma işleminden sonra gelmektedir.Para yatmamış hesaplarınızı göremezsiniz.

ssk lılar intibak farkı ve intibaklı maaşları sgk sitesi üzerinden görüntülenmesi kaldırılmıştır

E devlet şifresi ile  öğrenmek isteyen emeklilerden SSK lı  buradan Bağkur lu  şuradan  emekli sandığına tabi memur  burdan   işlemini gerçekleştiriniz.

Yukarıdaki aramalarla ilgili bilgilere bu sayfadaki görüntülemelerden ulaşacaksınız. Bilgi aktif olarak yatan ve kesilen miktarlardan oluşmaktadır. Gelecekteki gelirler değil sgk nın adınıza yatırdığı tutarlar gösterilmektedir.

Maaş için bankaya sgk ya e-devlete ve sgk.gov.tr e başvuracaksınız. Biz e-devlet ve sgk sitesinden nasıl yapılacağı anlatılmıştır.

Yukarda ulaşacağınız form 2018 emekli maaşı ve parası takip sistemidir.

Bazen yukardaki her iki sistem son ayı göstermeyebilir. Eğer yapabiliyorsanız daha teferruatlı olan e-devlet sistemini kullanmanızı öneririz.

34 thoughts on “emekli maaşı sorgulama 2019

 1. emekliler bu konuda çok zorlanıyor.daha kolay bir yöntem olabilir mi ? . Maaşımızı tam öğrenemiyoruz.nereye kesinti var anlayamıyoruz. Açıklık yok .

 2. merhabalar sayın yetkili.Babam 01,01,2013 ayında emklı oldu şubatta evrakları içeri verdi ve hala hesabına para yatmadı. problemı nasıl çözebilir.

 3. devlet şifresi alma aşamasındayım.yukarıda arkadaşımın yakındığı gibi ise ve ben maaşıma giremiyorsam devlet şifresi ne işe yarayacak?

 4. sgk emekli aylığı hesaplama ekranı yeni çalışmaya başladı. ancak kesinlikle doğru girdiğime emin olduğum halde “nüfus kayıt bilgileriniz doğru değil” mesajı çıkıyor. ne yapmam lazım ?
  malesef bu sorun . Nedeni tarayıcıyı desteklememesi . Hangisi olduğunu bilmiyorum ya explorer yada mozillada hata veriyor . Giriş yapmaya çalıştığınız tarayıcı yerine diğer tarayıcıyı kullanın .

 5. merhaba ssk işe giriş 01-06-1986 –1993 e kadar girdi çıktı boşluklar oldu ssk hizmet sürem 310 gün 29-12-1995 bağkurlu oldum
  hala devam etmekdeyim pirim ödemeye askerlik borclanmasınıda ödedimdoğum tarihihm 01-06-1965 12-05-2012 tarihi itibari ile benim
  hesabıma göre 2190 gün sonra emekli olacağaımı hesap ettim 6 yıl sonra yani şuan tüm hezmetlerimin toplamı 6820 gün hesapladım buna göre 02-06-2018 tarihdemi emeklilik için müracat edeceğim öğrenmek istiyorum hesabım doğrumu acaba ??

 6. nisanın ilk haftasında babamın maaşı için başvuru yaptım.Bana 15 gün sonra maaşınız bağlanacak dendi.Mayısın 8 i oldu hala maaş bağlanmadı acaba neden.Teşekkürler.

 7. öncelikle merhaba ben ankaraya dilekçe yolladım itiraz için ama cevabı gelmedi oldu beş ay ben emekli oldum 1982den girişim sigorta boşlukyok borlanmam yok kadrolu işçiydim 2011 kadar çalıştım şubat ayında emekli oldum ama belediyeden ben hakkımı istiyom 1.870 emekli maaşı alıyom lütfen ilgilenirseniz sevinirim saygılar net maşım ne olcak benim tşk ederim

 8. Önceleri emekli maaşıma bakıyordum kesintilerine şimdi giremiyorum e devlet şifresindende sağlıklı bilgiler çıkmıyor şifresiz aramalarda karşımıza reklamlarla uğraşıyoruz ne biçim iştir bu sistem anlamış deyiliz . kendinizi biz emeklilerin yerine koyunda ona göre programlayın şu siteleri.
  Haklısınız ama reklamlarda olmazsa sitelerin masrafı nasıl karşılanacak.Eğer reklam olmasın sitelerin %80 i kapanır.

 9. 6.042 gün ve 37.232.026.512,69.-Tl kazanc var 1988 yılında ise basladım yaşımın dolmasını bekliyorum fakat bugün emekli olsaydım ne kadar maaş alırdım merak ediyorum

 10. 31 01 2012 emeklilik dilekçemi verdim nezamanemekli olurum ve maaşım kac lira olur

 11. 2011 de 281,75
  2012 de 192,02 neden kesildi öğrenebilirmiyim şikayetimi dikkate alınız.
  şikayeti sgk il müdürlüğü veya merkez müdürlüğüne yapmalısınız.

 12. sn.Yetkililer geçen ay şubat-2012 emekli maaşımdan 135tl–bu ay mart 2012 maaşımdan da 116 tl kesintinin neden yapıldığını ve kesinti ile ilgili bilgilendirilmek istiyorum?
  Selahattin bey dilekçe ile sgk ya başvurunuz.

 13. benim emekli maaşim nekadar örenmek istiyorum.net. yakup bey yazıda belirtilen adresden giriş yapacaksınız.Maaşı Kurumunuza göre seçim yaparak görüntüleyebilirsiniz

 14. 13/05/1975 Doğumluyum 1997 SSK Girişim Var Çalışıyorum Nezaman Emekli Olabilirim 5000 İş GÜnümü Doldurdum.

 15. sayın vekillerin emekli maaşı artıyorsa vatandaşın ki nicin artmiyor
  sayın bakanımız biz emeklileride düşünsün

 16. özellikle emekli maaşı öğrenmek emekliler için işkence. keza sağlık gideri öğrenmekte aynı.emekliler zaten internet kullanmakta zorlanıyor birde yok site yenileniyor vs. lütfen daha sade bir sistemle ulaşmamızı sağlayınız

 17. 2012 maaşımı öğrenmek istiyorum
  ilgili sayfaya gidiniz yatan maaşınızı öğrenebilirsiniz.

 18. admın 1957 dogumlu bagkur emeklisi babam 3 4 sene önce emekli oldu.12 basamaktan.normal yatan net maas 530tl olarak gozukuyor.calıstıgı ıcın kesıntıde var.elıne gecen 415 420 gıbı rakam gecıyo.dahada baska aynı yasta emeklı olan arkadası 12 basamak 700 kusurlu bır para alıyormus.bunun ıcın nasıl bır yol cızmelıyız.

 19. Sayın admin sorumuzu cevapladığınız için teşekkür ederiz. Bir sorum daha olacak size; İntibak yasasını beklemeniz gerekiyor diyorsunuz. Bu intibak yasası ne zaman çıkacak ve çalışmalar var mı? Bu intibak yasasından biz faydalanacak mıyız? Teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar diliyorum.

 20. sayın admin yeni emekli maaşı düzeltmelerinde prime bakarak düzeltme yapacaklarını söylemişlerdi. maalesef seneye bakıyorlar galiba. 2000’den önce emekli olanlara böyle bir hak geliyor. benim 11000 iş günüm var. 2001 emeklisiyim (ssk) benden sonra emekli olanlar çok daha az iş günüyle benden daha fazla emekli maaşı alıyorlar. biz hakkımızı nasıl arayacağız? nereye başvurmalıyız? şimdiden teşekkür ederim.

 21. slm kayın validem kurumunuzdan eksik maaş almakta bunun düzel
  tilmesi için ereken neyse yapılması adı zülbiye altun emekli sicil numaras ……

  dilekçe il sgk merkez müdrlüklerine başvurunuz

 22. vakıflar b. b.tas / ortaköy şb.den emekli maaşımı çekiyorum 28 tarihine gelen günler .c.tesi ve pazar a gelirse bankamatıkten alamıyorum. yatmamış oluyor bu sürelerde bizim parayı bankamı kullanıyor. bakanlıkmı yollamıyor. ilginize duyrulur.

 23. yahu arkadaşlar siz emeklisiniz neyinize gerek para falan ölün gissin diyor devlet hiç bir şey sorma hakkınız yok bedava maaş alıyorsunuz ya diyor ama bu dünyada yarın siz de emekli olacaksınız unutmayın dün bizde sizin gibi idik yarın sizde bizim gibi olacaksınız.

 24. farklı günlerde ve farklı saatlerde yönergeyi defalarca uyguladım ancak bir türlü maaş bilgilerim görüntülenmiyor.
  işlem, kimlik doğrulamasına kadar normal devam ediyor. kimliğim doğrulanıyor. 4c maaş bilgisini tıklıyorum sadece sayfa kendisini yeniliyor.
  lütfen bu işin daha pratik bir yolunu anlatın ya da uygulama örneği verin.
  saygılar.

 25. bizler eski emeklileriz bu elektronik şifre işlerini çok anlamıyoruz eskiden googleden maaşımızı öğreniyorduk şimdi bu e-devlet dalgası çıktı çıkalı hiç bir şeye ulaşamıyoruz daha basit başka bir çözümü olmalı

 26. hanım hastanede yatıyor emekli maaşı bağkurumda para varmı diye bakayım dedim deniyorum deniyoru e -devlet sitesi açılmıyor bu siteyi elime kazmayı alıp çökerteceğim

 27. iyi takip ederseniz hiçde zor değil.4a ,4b,4c hangisine dahil iseniz ona tıkla sonuçu oğrenirsin

 28. sisteme giriş yapınız. hangi emekli kategorisine dahi iseniz o sınıfa tıklayınız.4a mı 4b mi 4 c mi hangisi ise tıkla maaşı oğrenirsin.

 29. 94 te kurduğum şirket bağkurda gözükmüyor ticaret odasına gittim daha sonra torba yasadan yararlanmak için gerekli belgeyi aldım (kayıtlı olduğunu yani)sonra bağkura gittim vergilerimi sürekli ödedimde.bağkurun bana cevabı daha öncekilerden yararlanmaşsın torba yasadan yararlanman için 2008 tarihini baz alman gerekiyor dedi .Benim pozisyonumda olup mahkemeye verip kazananlar olduğunu duydum çok acil olara yardımcı olabilirseniz çok teşekkür ederim…

  cvp hakan bey maalesef bağkura tescili olmayanlar için 2008 de çıkan Yasa ile 6 aylık süre verildi.Bu süreden sonra tescil yapmak isteyenler için başlangıç 2008 alındı. Mahkemeyi kazanan varmı yomu bilmiyorum.

 30. bana tiksinti geldi bu devlet şifresi çıktığından beri maasımla ilgili hiçbirşeye ulaşamıyorum devlet şifreşi değil bir illetmiş insan bu kadar zora koşulurmu şifre aldıgım halde hiçbirşeye ulaşamıyorum bu biz emekliler için bir işkence şifreden önce çok iyiydi tamamen rezillik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir