Bağkur Borç Sorgulama bağkur prim borcu sorgulama

Bağkur borcu sorgulama ödeme durumu kredi kartı ile nasıl bağkur prim borcu ödenir  anlatacağım. Öncelikle Torba Yasa ile gelen bağkur prim afları için borcunuzu takip etmelisiniz .Yapılandırmanız yanmaması için ödemelerinizi bilmeniz gerekir. Yapılandırma ile bağkur durumunuzu nasıl takip edeceksiniz. Hemen bir bilgi verelim . Bağkurlular 5510 sayılı Kanunun 4 – b maddesinde tanımlandığı için bağkur  yerine sık sık 4 b ile karşıya geleceksiniz.

Bağkur yapılandırma  sorgulamak ve ödemelerimi görmek istiyorum diyorsanız  başlıklar halinde açıklamaları okuyunuz.  Kredi kartı ile ödeme sayfası bilgileri aşağıdadır.

Bağkur borç öğrenme sayfası ve sitesi

E-devlet şifresi ile

Bağkura olan borcunuzu SGK sitesi üzerinden öğrenemezsiniz . Şifresiz TC ile henüz sorgulama yapılamıyor.e-devlet kapısı üzerinden  öğrenebilirsiniz. Ekrana ulaşmak  ve  şu anki durumunuzu  görmek için tıklayınız

Ödemeleri ve  bağkur yapılandırma  ödeme dökümlerini  görme

Bağkura yaptığınız ödemeleri ve ödeme dökümlerini ve 6111 sayılı Kanun ile yapılandırılan borçtan ne kadarını ödediğinizi  görmek için buraya gidiniz .  Bağkur affını da bu sayfalardan sorgulayabilirsiniz.

E-devlet kapısından bağkur borç sorgulamasını nasıl yapacaksınız.

Öncelikle yukarıda verdiğim iki sayfaya gidin henüz kimliğinizi doğrulamadınız yazısı altında kimliğimi şimdi doğrulamaya basın sonraki aşamada e devlet şifresine tıklayın son olarak şifre ve tc kimlik no ile giriş yapın  seçtiğiniz sorgulama otomatik ekrana gelecektir.

Kredi kartı ile borç ödeme servisi

Bankalar ile  sgk  ‘nın ortak çalışması sonucu bağkur borcunun kredi kartı ile ödenmesini sağlayan yeni bir sayfa hazırlanmıştır. Sayfa da borcunuzu şifresiz görebilirsiniz.   Bu sayfaya ulaşmak için https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf sayfasına gidiniz. İsterseniz bankanıza internet  üzerinden bağlanıp ödemeler sgk üzerinden işlem yapıp ödemekerinizi yapabilirsiniz.

Bağkur askerlik

Emekliler için bağkur sosyal güvenlik destek primi ödemesi

6111 sayılı Torba Kanuna göre yapılandırma

Ek 19.maddesine göre bağkur prim tahsilatı yapılandırma

17.maddeye göre bağkur prim tahsilatı yapılandırması

Bağkur hizmet ihyası toptan ödeme

Durumunuza uygun şıkkı işaretleyin Daha sonra Bağkur sicil numaranız istenecektir.Sicil numaranızıda yazdığınızda bağkur borçlarınız gelecektir. Ödeme miktarlarını yazarak kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Unutmayın Kredi kartı ile yapılan bu ödemelerde banka tarafından %1 komisyon alınacaktır.

61 thoughts on “Bağkur Borç Sorgulama bağkur prim borcu sorgulama

 1. kolay gelsın benim sorunum 2010 yılında borcumu ödeyim bag-kur durdurdum şimdi e-devlet sisteminden baktığımda ödenmemiş pirim borcu dorunuyor 5 ay lık konu hakkında yardımcı olurmusunuz

 2. ssk emeklisiyim. emekli olduktan sonra işyeri açtım. 2004 senesinde kapattım. maaşımdan kesinti yapılıyor yurtdışında yaşıyorum buradan e-devlet şifresi aldım ancak toplam borcumu öğrenmek istiyorum. siteye girdiğim zaman böyle bir yapılandırma yok diyor. Toplam borcumu öğrenmek için ne yapmam gerekir.
  Öncelikle 2004 senesinde kapattıysanız borcunuz çok az çıkması lazım. Belki SGK kapanışı yapılmamıştır. Sistemden siz göremez iseniz SGK ya başvurmanız lazım . Yurt dışında iseniz. Bir tanıdığınızı sgk ya gönderin bilgi alsın.

 3. bağkur borcum ne kadar oldunu bilmiyorum nasıl öğrenebilirim

 4. bölgemde bulunan t.halk bankasına primlerimi düzenli yatırıyorum ancak 1,5 aydan beri öğleden sonraları prim almadıklarını söylediler öğleye kadar alabileceklerini aksi halde otomatik ödeme talimatı verilmesi gerekiyormuş.Bu uygulama devlet bankası için hoş bir davranış değıl insanları hesap açmaya zorlamaktan başka bir şey değil dir bilgilerinize sunulur

 5. merhaba annem 03,03,1960 doğumlu 08,01,1993 tarihindende sigorta girişi var toplam ödenen prim gün sayısı 1118 gün emekli olması için kaç gün daha prim ödemesi yapmamız gerek ve bunu borçlanma yapabilir miyiz ?
  1993 tarihinden sonra çocuk oldu ise ancak o borçlanılabilir. 3600 gün ile emekli olabilir.

 6. aylardır bağkur primlerimi yatırmakta çok zorlanıyorum bir sürü banka geziyorum sistem yok deyip almıyorlar bu sistem ne zaman açılacak bağkur’un kendi vezneleri de almıyor neden buna bir çözüm bulunmuyor sonrada geçikme zammı alıyorlar veya ceza suçu vatandaşa yüklemek doğrumu ?

 7. 1994 den ıhtıbaren 20 yılı doldursam emeklı olabılırmıyım bagkurdan?

 8. bu işi de şifresiz yapsalar olmazmı .Durumumuzu rahat rahat görelim. esnaf borcunu yatıramıyor.

 9. benim bir sorum olacak bağkurun yapılandırmasında ben yapılandırma yaparak borcu ödedim 6 .ay ve 7. ay ödenmediğinden dolayı yapılandırmam iptal olmuş bağkura gidiyoruz yardımcı olan yok benim nereye baş vurmam gerekır ve bundan sonrası ne yapmam gerekır ve yapılandırmayı yatırmassanız iptal olur dediler ama pirim yatırmassan iptal olur demediler benim gibi çok mağdur insan var bende borcumuz olsa ilaçta alamak ve muhane olamak diye düşündüm diğer ayları yatırdım 2010 dan 4 aya kadar 1.470 tl yatırdım 8.ay 9.ay 10.ay yattı

 10. merhaba benim 2010 yılında 9 aylık 4b bağkur borcumu sgk sitesinden eşifrem ile görüntüleyebiliyorum. bağkura ödeme için gittiğimde göremediklerini söylüyorlar. borcu ödeyip hizmet hesabına ekletebilirmiyim.nereye başvurmalıyım. teşekkürler

 11. ödeme günü 1 hafta geçti gecikme zammı olurmu yada ne gibi sorun yaşayabilirim ? teşekürler

 12. ödeyebilirsiniz. Fakat yapılandırma sgk nın sisteminde program eksikliğinden bir sorun olabilir.mutlaka sgk ya sormanız gerekiyor.Bilgi edinme ile yada dilekçe ile hemen başvurun

 13. hemen aktif olması gerekiyor . gecikme olursa hemen sosyal güvenlik merkezine başvurunuz

 14. düzenli olarak ödüyorum bağkurumu.haziran ve temmuzu ödemedim.hastanede tedavi olamadım..medula vermediler.bugün gidip ödemediğim borçlarımıda ödedim.ne zaman aktif hale gelir ve tedavi olabilirim..

 15. ben bağkur borcumu yapılandırdım.ilk taksitimide ödedim.borcum erken bitsin diye 2 ayda değilde her ay ödemek istedim.2. taksiti yatırmaya gittiğimde bankadaki bayan tarihlerinde ödeyin iptal olabilir dedi.böyle birşey olabilirmi.ara ödemeler yapamazmıyım.

 16. iyi günler
  annemi bağkurdam emekli ettik parayı yatırdık.ama ikinci bir borç çıktı bir daha evrak verilmiş biz bir daha işlem yapılmasını istemişiz.normalde yatırılan 5 milyar 2001-2009 arası buna göre 8 ay bir açık varmış ama ikinci bir evrak verilmiş bu 1994-2001 arası da çıktı acaba bize bu arayıda ödememiz gerektiği söylendi.acaba 8 ayı sadece ödeyemez miyiz?bu ikinci işlen iptal edilemez m?bu konu da bilgisi olan az.lütfen

  yazıyı okuyunuz http://www.calismadunyasi.com/dogum-parasi-nedir-dogum-parasi-ne-kadardir-sartlari-dogum-parasi-nasil-hesaplanir-dogum-parasi-icin-gerekli-evraklar

 17. merhaba benim böyle bir sıkıntım var 2 sene 7 ay bağkur borcum var 2006-2009 yıllarında 2009 da bağkuru terk ettim şu an ben memurum bağkur borcundan dolayı maaşıma haciz gelir diye yapılandırma yaptım ama mümkünse ödeme yapmak istemiyorum bağkur hizmetinden vazgeçmek istiyorum dediğiniz gibi birşey varsa benim için çok önemli kesin bilgiyi nasıl öğrenirim yardımcı olursanız çok teşekkür ederim..

 18. 17.ihya ödemesi olan 3978 günlü bağkur borcumu ödedim ancak bağkur hizmet süremde hiçbir değişme olmadı neden böyle bir durumla karşı karşıyayım acaba sonradanmı eklenir şimdiden yardımlarınız için teşekür ederim.

 19. 1983te işe girip bi kaç ay çalışıp çıktım 1984te bidaha girdim gene çıktım ödenmiş 91günüm var pirpimlerimi ödeyip emekli olabilirmiyim bu arada doğum tarihim 01/04/1966dır lütfen yardım

 20. peki bu süre sadece bakurlularımı baglıyor yoksa sgk ve ssk emekli sandığıda bu süreye tabimi?

 21. bu gün sgk ya gittim müdür beyle görüştüm bana süresi içinde peşin ödemeden yararlanamayanlar için temmuz sonuna kadar uzatıldı takip edin dedi henüz imzadan çıkmamış.başka bilğiye sahip olan varmı bu konuda bu uzatma ssk yada bakur’lular arasında fark gösterirmi? yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

 22. Dikkat peşin ödemeyi kaçıranlar veya zamanında ödeme yapamayanların 31 temmuz 2011 e kadar süresi var .Sadece gecikme zammı ödeyeceksiniz

  Kanun maddesi şöyle “Bu Kanuna göre ödenmesi gereken taksitlerden; bir takvim yılında iki veya daha az taksitin, süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi halinde, ödenmeyen veya eksik ödenen taksit tutarlarının son taksiti izleyen ayın sonuna kadar, gecikilen her ay ve kesri için 6183 sayılı Kanunun 51’inci maddesine göre belirlenen gecikme zammı oranında hesaplanacak geç ödeme zammı ile birlikte ödenmesi şartıyla bu Kanun hükümlerinden yararlanılır.”

 23. 30 Haziran günü bankaya ödeme için gittiğimde müş.temsilcisi bana gib.gov.tr den ödeme yapabileceğimi söyledi. bende sisteme girdim ama herhangi bir yapılandırmanız yok yazısı çıktı. yani gib.gov.tr den yapamadım. sgk.gov.tr deki ödeme ekranından giriş yaptım bu seferde ödenecek prim tutarını manuel olarak benim girmemi istiyor. ben ne kadar aylık prim borcum var bilmiyorum çünkü ödeme planı gönderilmedi bana. buradan da yapamadım. maaşımı aldığım bankanın bankamatiğinde prim ödeme menüsünü farkettim tesadüfen bugün. yapılandırma menüsü vardı bağkur numaramı girdim ve karşıma daha önce taksitlendirdiğim borçdan daha fazla toplam tutar çıktı. yine ödenecek miktarı benim girmemi istiyor. benim borcum yapılandırıldımı yapılandırılmadı mı, ne kadar toplam prim borcum var aylık ne ödemem gerekiyor hiçbirşey kesin değil ve bilgim yok. buradan bir sonuç çıkarabilen var mı?

 24. 30 haziranda 5 saat bütün cabalarıma karşın yanlış yönlendirme yüzünden peşin ödeme yapamadım hiç bir şekilde bu gün bilği alamıyorum nasıl bir yol takip etmem gerekli hakkım öldümü

 25. ben şuanda madur durumdayım dün hiç bir bankadan (6111 nolu yasadan yararlanıp bağkur borcumu yapılandırdım.)taksidimi yatıramadım.benim bu yapılandırma planındaki şansım öldümü;bunu öğrenmek isterim yardımlarınızı bekliyorum.

 26. ıyı günler 30.06.2011 mesajım geldi ve yapılandırma için gittim ama 16.30 yaptığım yapılandırmayı 17.00 de bankalar kapandığı için ödeyemedim sorun olur mu?
  2. ayrıca hesap dökümlerimde 6111 S:K. Ek/17 Borçlanması Talebi alrında 14 bin tl gibi bir tutar var bu tutar ne olabilir ve bu tutarı öderken hangi kod başlığı altında ödeme yapacağım sizce 31 temmuz a kadar süresi var dediler doğrumudur? Lütfen bir bilgilendirme yaparmısınız

 27. selam biz bağkuru yapılandırdık taksıtler harıcın de 24 bınlıra kadar pesın ıstenıyor bunu nasıl oderız taksıtlendırme sansımız varmı yardım edermısınız 15 bın kadar taksıt var o 24 bınlırayı pesın odeme sansımız yok bana mesaj yazarsanız sevınırım

 28. valla bugün son gün olması münasebetiyle sgk baya bi karışık bankalar da bi o kadar karışıktı. işimi yapamadım netten kredi kartıyla ödemeye çalışıyorum ama 01 de borç gözüküyor 22 de gözükmüyor yinede 22 ye göre ödeyeceğim ama şöyle bi durum var biz ilk taksit tutarını mı girecez oraya yoksa tamamınımı onu anlamadım

 29. bagkur prım borcumu yapılandırdım ama bugun son gunu unutmusum kredı kartıyla odeme yapabılırmıyım?

 30. bende kaybetmiştim tekrardan gidip çıkarttım sizde çıkarabilirsiniz

 31. 1986 ve1987den 720 SSK ödemem var. 1967 doğumluyum 2011 nisanda doğum borçlanmasından 4 yılı ödedim. 1844 pirim günüm oldu ne zaman emekli olabilirim .Cevaplarsanız sevinirim. yardımınız için teşekkürler.

 32. aylık prim tahsilatından ödeme yapmamanız gerekiyor. . Bu durum bir kısım borçlularda oluşmuş . karışıklık düzelinceye kadar en azından ilk taksidi bankadan ödeyin . Karışıklığın nedenini bilmiyorum

 33. Bağkur tarafından verilen ödeme tablosunu gösteren kağıtta “yapılandırma kapsamında taksit/peşin ödemeleri bankadan 22 ödeme türü ile yatırılacaktır” şeklinde bir yazı var. İnternetten ödeme yapmak istiyorum fakat “22-2011 yapılandırma (6111 kanun)” yazan seçenekte bilgilerimi girince borç görünmüyor. Borcun doğru olarak göründüğü seçenek “01 aylık prim tahsilatı” başlığı. Ödemeyi bu kod ile mi yapacağız? ACİL bilgi verebilir misiniz?

 34. anlattığım şekilde borç ödeme sırasını takip edin toplam borcu görebiliyorsunuz. taksit miktarını netten göremezsiniz

 35. sayın bilgin bu sorduğunuzu yazıda aynen açıkladım yazıyı takip edin ödemeyi yapın .yapamazsanız tekrar sorunuz

 36. Bağkur borcumu yapılandırdım kıredi kartı ile ödeme yapmam mümkünmünereye ödeyebilirim ptt almıyor

 37. Bağkur yapılandırma bilgilerimi(verilen dosyayı) kaybettim. Netten öğrenme imkanım var mı?

 38. 6111 sayılı yapılandırma taksitlerini internet üzerinden ödeme durumu varmı.yardım ederseniz sevinirim.

 39. merhaba babamın 2004 ten kalma bagkur borcu var bunu yapılandırdı taksitler haziranda baslayacak biliyoruz babam diyo ki bir ay daha geriye alındı taksitlerin baslaması diyor borcu yapılandıran kişinin taksit ödemeye ne zaman baslıyo cvp yazarsanız sevinirim…”

 40. Bağkur borcunun nedenini öğrenmek için dosyasına bakacaklarsa kendisinin gitmesi daha doğru.

 41. teşekkürler. SGK Göztepe’ye gittik. Ancak Maltepe’deki Bağkur’a yönlendirdiler. Döküm çıkarmak için kendisinin şahsen mi gitmesi gerekir?

 42. hemen en yakın sgk il müdürlüğüne yada sosyal güvenlik merkezine bağkur borcunun nedenini için başvurun. İnternette size ait bağkur borcunun nereden kaynaklandığına dair bir açıklama bulamazsınız

 43. Merhaba,
  Babam 1993 yılda Bağkurdan emekli oldu halen daha emekli maaşını alıyor ancak. Bağkura 214.45 TL (150.76 TL ceza olmak üzere) borcu gözüküyor. Bu borcun nereden kaynaklandığını dökümünü nereden takip edebilir.

 44. yapılandırma kapsamında peşin ödemeyi seçtim.ancak 22 kodundan ödeme yapamadım. ne yapmalıyım durumum ne olur? teşekkürler.

 45. mrb;
  05.06.2011 tarihinde bağkur kaydımı yaptım 2005 yılında işyerimi kapattım. Ödemediğim priimler vardı yapılandırdım. Bana verilen ödeme tablosunu gösteren kağıtta “yapılandırma kapsamında taksit/peşin ödemeleri bankadan 22 ödeme türü ile yatırılacaktır” şeklinde bir yazı var. İnternetten ödeme yapmak istiyorum fakat “22-2011 yapılandırma (6111 kanun)” yazan seçenekte bilgilerimi girince borç görünmüyor. borcun doğru olarak göründüğü seçenek “01 aylık prim tahsilatı” başlığı. ödememi bu başlıktan mı yapmalıyım. (burada da prim borcu 0TL görünüyor. Toplam borç rakamı doğru görünüyor 9993,07TL şeklinde) yardım olabilirseniz cok sevinirim

 46. babam 1986 da isteğe bağlı olarak giriş yapıyor ve 1999 a kadar ödüyor ve sonra ödeyemediği için çıkarılıyorvesonra 2003 de çiftçi bağkurundan giriş yapıyor yapılandırmay başvurduğunda biri haziran diğeri temmuz olan iki çeşit borç çıkarıyorlar ve 2014 yılında emekli olacağını söylüyorlar temmuz borcu 4500 haziran borcu 6300 biz bu iki borca bir anlam veremedik yardımlarınız için teşekürler.

 47. babamın borcu 18.000 civarında çıktı ziraat bankası bu borcun ne kadarını öder ve borç en fazla kaç ay taksitlendirilir?

 48. fatma hanım annenizin doğum tarihi nedir.Başka bir yere prim yatırdımı ssk lı oldu mu ona göre cevap vermek gerekir.

 49. Borcu 5,867,31 tl çıktı ve emekli olabilmesi için 9,5 yıl daha prim ödemesi gerektiği söylenmiş. Tam olarak bu yasadan yararlanmak için hangi şartları taşımak gerekiyor, neden net bir bilgi yok.

 50. İyi günler,
  Annemin Bağkur’a ödemiş olduğu prim 6,5 yıl çıktı. Şimdi bununla maaşa mahsuben emeklilik hakkından yararlanabilir mi?Teşekkürler

 51. sayın hakan bey şu an uygulamada bağkur borçlarına haciz yok. fakat emeklilikten ve sağlık yardımlarından yararlanamazsınız.ssk lı olursanız veya bağkurluluğu gerektirecek durumunuz son bulursa hak sahibi iseniz sağlık yardımlarından yararlanabilirsiniz.örneğin bağkur borcunuz var.bağkurluluğunuz son buldu eşinizin sosyal güvencesi varsa eşiniz üzerinden sağlık yardımlarından yararlanabilirsiniz.

 52. benim bir sorum olacak borcu ödemez isem haciz gelirmi. Kısaca bağkur borçları için haciz varmı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir